"

News » Rozhovor pro drumandbass.cz

V rámci máho brněnského vystoupení a prezentace remixového alba "Audible Remixes" si můžete přečít rozhovor na drumandbass.cz

Právě nám končí první měsíc roku 2011. Když se vrátíme na jeho začátek, jak jsi prožil vánoční svátky a Silvestr?

No, měl jsem to docela hektický, tak jak už to okolo Vánoc bývá. I když já osobně Vánoce neslavím, tak lidi okolo mě jo, tudíž se jim stejně nevyhnu. To jak si pamatuji Vánoce z dětství už je dávno pryč a štve mě na tom ten neustálej stres a vánoční shon, a to, že se z toho pro mnoho lidí stal pouze business. Moc nerozumím, co je za vánoční pohodu běhat po krámech společně s 1.5 milionu lidí a snažit se najít nějakej smysluplnej dárek. Já se tomu vánočnímu blázinci snažím vyhnout nejlíp odjezdem někam pryč a naštěstí moje rodina a nejbližší to chápou. Jinak jsem měl mezi svátkama několik hraní, takže jsem cestoval po Čechách. Jo a vlastně jsem hned 25. 12. dostal paradní dárek. Jel jsem hrát do Opavy a když jsem tam konečně dojel, vysypalo se mi samo od sebe zadní okno na autě, takže jsem pak musel asi 600 km jet s oknem vycpaným papírovou krabicí a venku -10 stupňů:) No a na Silvestra jsem taky hrál, tentokráte v Crossu, kde to bylo slušný mejdlo, vyprodáno a super atmoška.

Pokud půjdeme ještě trochu hlouběji do minulosti, v první polovině minulého roku jsi vydal své debutové album, na kterém se mimo tebe podílela spousta jiných lidí. Můžeš nám říct něco o jeho vzniku? Jak dlouho jsi na něm pracoval? S kým se ti spolupracovalo nejlépe?

Na albu jsem dělal skoro dva roky, s tím že posledního půl roku to byla práce velice intenzivní. Řekněme 10-15 hodin denně. Řešil jsem vše od prvního beatu, míchání, PR, lisování CD, sponzory atd. Takže když to konečně bylo venku, dost jsem si oddechl, že to mám za sebou. Hostů bylo hodně, ale jelikož většina jich byla mimopražských nebo z New Yorku, tak to hodně probíhalo po netu. Jedinej kdo vlastně chodil ke mně do studia byl Ghonzales a Zdeněk Bína.

Album jsi vydal u nezávislého vydavatelství Deska records, nepokoušel jsi štěští u nějakého většího? Nebo ses rozhodl hned od začátku, že půjdeš touto cestou.

Samozřejmě jsem přemejšlel komu bych to udal, ale chtěl jsem mít svoje první album plně pod kontrolou, tak jsem se rozhodl vydat to na nezávislým labelu, jehož majitel je můj kámoš.

K tvému debutu vyšlo i 2 CD remixů. Který z následných remixů, které je možné stáhnout zde, je podle tebe nejpovedenější?

Mám tam samozřejmě svý favority, ale sám jsem byl překvapen kolik kvalitních remixů se mi sešlo, takže pro mě není žádný nejlepší a žádný nejhorší.

Vím, že krátce po vydání svého alba, ses vypravil do Asie. Kde přesně jsi byl? Jaká byla tvá cesta?

Tak teď bych mohl vyprávět a vyprávět... a furt by nebyl konec :) Byli jsme magickejch sto dní v Indii a cestovali převážně po severovýchodní části, dali jsme si track v Himalajích pod Kanchengungu do 5000 m.n.m. a pak si jeli odpočinout na Andaman Islands, boží :) V Indii je vždycky dobře :)

Jsi známý především jako drumandbassový DJ. Přesto, od začátku své aktivní dráhy, do svých setů zařazuješ hardtekno, breakbeat, hiphop nebo dubstep pasáže. Jaká hudba je ti právě teď nejbližší? Co tě nejvíce baví?

Furt mě nejvíc baví kvalitní muzika a je mi jedno jakej styl. Teď teda jedu dost na pomalejch beatech, což občas nějaký dnb fans nevydejchaj :) Třeba Bassnectar, King Cannibal, Opiuo, Fancy Mike, Robot Koch, Gaslamp Killer...

Existuje naopak producent, projekt, track, který tě za celou tu dlouhou dobu, co hraješ, nepřestal bavit a vždy ho rád pustíš? Ať už sám sobě doma nebo lidem na akci?

Tak takovejch lidí / producentů je určitě víc, ale to se furt mění. Mám vždy nějaký období, kdy upředňostňuju určitou hudební škatulku, producenta co mě baví atd. a za týden už je to zase jinak.

Před pár dny byly zveřejněny nominace na hudební ceny Anděl. Pominu-li hlavní kategorie, které jen odráží zoufalost českého popu, co si myslíš o žánrových cenách? Tvé album se sice do nejužší nominace neprobojovalo, ale pokud by tomu tak bylo, byl bys ochoten si jít cenu vyzvednout?

Hmmm, to jsem nějak nikdy neřešil a asi ani nebudu, dokud nebudu muset :)

A je nějaké hudební ocenění, ať už české nebo světové, jež má v tvých očích ještě nějakou váhu, prestiž?

Já jsem fakt nikdy ankety a ocenění nesledoval, takže v tom jsem úplně mimo. Největší ocenění je pro mě vidět, jak se lidi na moji hudbu baví. Když máš takzvaně ty lidi „pod kontrolou“ a celej klub pulsuje v tempu, který ty udáváš, to je pro mě nejvíc a toho se asi nikdy nepřejím. No a taky si hodně cením, když zhodnotí mojí produkci/DJing někdo o kom vím, že ví o čem mluví. Že má zkušenosti, znalosti a v daným oboru se vyzná. To se pak tetelím blahem.

Mezi tvé největší úspěchy se řadí i předskakování před Prodigy na festivalu Pohoda nebo loni před djem Shadow v Praze, o čemž sní asi mnoho djs na domácí scéně. Máš ještě vůbec nějakou vysněnou metu či přání, které by se ti mohlo vyplnit?

Samozřejmě zahrát si před The Prodigy na hlavní stagei před 20 000 davem byl hodně silnej zážitek, navíc když si mě oni sami vyžádali. Potkat se s DJ Shadow bylo taky skvělý, hlavně když zjistíš, že je to úplně normální týpek, kterej se s tebou baví jako se sobě rovným a má okolo sebe tým normálních lidí, s kterýma je parádní spolupráce. To jsou samozřejmě momenty který tě hrozně nakopnou a kdy si říkáš, že to stálo za to věnovat těch X let DJ-ingu a produkci, místo toho abys chlastal s kámošema v hospodě. Ty lidi jsou sice hvězdy, ale i přes tu všechnu slávu a pochlebování ostatních zůstali normální, nohama na zemi a to cením asi ze všeho nejvíc. Na druhou stranu je spousta důležitějších věcí v životě, který bych chtěl dosáhnout. V první řadě bejt spokojenej sám se sebou, což je asi ten největší problém a teď samozřejmě nemluvím jen o hudbě. Určitě bych chtěl ještě potkat hodně novejch lidí a udělat spoustu muziky. Podle mě je důležitý zůstat progresivní, furt se rozvíjet a někam posouvat, nezakrnět!!!


© 2020 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0.03879s