"

Tech Reviews » Sluchátka Sennheiser HD 280 Pro a Denon HP 1000

Sluchátka Sennheiser HD 280 Pro a Denon HP 1000

    Tak dneska budeme mít na recenzi pravděpodobně třetí nejdůležitější součást dj-ského vybavení. Po gramofonu či C-DJ a mixpultu asi každý DJ potřebuje sluchátka. Samozřejmě vyjma turntablistů, kteří si jedou svoje těžce nadřené rutiny a bez sluchátek se víceméně obejdou. To ale nelze říct o  klasickém „party“ dj-i, který vyžaduje zejména silný, ale i kvalitní poslech do sluchátek. Stejně tak tomu je i u produkce a pravděpodobně podobně na tom budou i „běžní“  posluchači všech možných MP3 přehrávačů a audio video přehrávačů, které jsou dnes na trhu. Kvalitní poslech je prostě potřeba pokud si chceme hudbu dostatečně vychutnat a k tomu, jaká sluchátka si na trhu vybrat, by vám mohla pomoci dnešní recenze.
    HD 280 i HP 1000 mají celkem robustní konstrukci a i když jsou skoro celá z plastu, na mě působily, že by mohly vydržet i nějaké to hrubší zacházení. Samozřejmě nepředpokládám, že by si někdo koupil sluchátka a hned s nimi šel někam mlátit o zem, ale víte jak to chodí. DJ se rád napije, pak mu ty sluchátka občas spadnou, občas mu na ně někdo šlápne, v tašce při přepravě jsou také vystavena určitému nebezpečí, takže robustní konstrukci rozhodně cením jako plus.
Oboje sluchátka mají celkem velké mušle, ale HD 280 jsou na tom přeci jen asi o trošku lépe. Co se týče designu mušlí, tak u mě asi vítězí HP 1000, ale co se týče kvality, tak jsou na tom podle mě lépe HD 280. Ty totiž mají tvar eliptický a jsou i o něco větší, což způsobuje úplné uzavření ucha uvnitř (tedy moje ucho se tam vešlo) a to má za důsledek perfektní odhlučnění okolí ( až 32 dB)  a tudíž čistší poslech. HP 1000 jsou na tom podobně, ale mušle je kulatá a tím pádem se do ní ucho nevejde tak dobře, takže tlumí o něco hůře. Každopádně ale nedoporučuji používat například na kolo do městského provozu, protože doopravdy není okolní hluk slyšet a tudíž je to v tomto případě dost nebezpečné. Hlavový most i náušníky jsou opatřeny měkkým koženým polstrováním, které lze po opotřebování samozřejmě vyměnit za nové. Stejně tak je možné vyměnit i přívodní kabel, vyžaduje to ovšem už drobnou demontáž  sluchátek podrobně popsanou v návodu.  Frekvenční rozsah je u HD 280 8-25 000 Hz a u HP 1000 dokonce 5-33 000 Hz. Ti nejnáročnější posluchači samozřejmě mohou postrádat na obou koncích spektra  ty nejjemnější audio detaily, vzhledem ke své ceně se ovšem jedná o jedny z nejvěrněji hrajících sluchátek. Zvuk je za takto relativně nízkou cenu kvalitní a vyvážený.
    Z výše uvedených důvodů a hlavně ceny jsou oboje tato sluchátka oblíbená u spousty DJs, ale i profesionálů ve filmovém průmyslu. Jak jsem již psal, oboje sluchátka mají robustní konstrukci s vysunovacími nožičkami a také podobně tvarovaný kloub pro vytočení, což ocení zejména DJs. Co se mi také velice líbilo je možnost sluchátka složit. Ne proto, že by potom byla menší, což je samozřejmě také dobré, ale hlavně se stanou ještě více odolnými proti různým tlakům a nárazům, které mohou při cestování nastat. Propojovací kabel je u obou modelů víceméně totožný, vinutý v délce min 1 m, maximálně 3 m. U obou modelů je přibalena i šroubovací redukce z malého jacka na velkého, takže nemusíme mít strach že by jsme ho někde ztratili.
    Pokud čtete tuto recenzi z důvodu výběru mezi těmito dvěma modely, tak vás asi zklamu, protože asi i já sám bych se těžko rozhodoval. Sluchátka mi přijdou oboje ve své cenové skupině kvalitní a poslech byl na obou dobrý.


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,043658s