"

Tech Reviews » Mixpult Numark M2

DJ mixpult Numark M2
   
Jste začínající DJ a hledáte způsob jak s co nejmenším množstvím peněz rozjet svoji kariéru? Desky jsou drahý, gramofony jsou drahý, sluchátka jsou drahý, jehly taky nejsou zrovna nejlevnější a to jsme ještě neskončili. Prostě těch nákladů při první nákupu dj techniky je spousta a dnešní recenze by vám mohla trošku pomoci, jak je snížit. Dnes tady totiž máme mixpult od firmy Numark v té nejnižší cenové kategorii.
Předpokládám tedy, že začínající DJ pravděpodobně nepůjde a nekoupí si jako první mixpult ten nejlepší co je na trhu k dispozici s investicí několika desítek korun. Numark M2 se pohybuje v té nejnižší cenové kategorii, což samozřejmě potěší vaši peněženku, ale pravděpodobně se to odrazí i na kvalitě mixpultu, respektive jednotlivých komponentů použitých při jeho výrobě. Mixpult je dvoušavlový s třípásmovými korekcemi. Snažil jsem se z venku vykoukat jestli mají nějakou ochranu proti vniknutí a usazování nečistot, ale jelikož jsem pult raději nechtěl rozebírat a z venku to nebylo moc vidět, tak to nemohu úplně přesně určit. Na mixpultu jsou dva phono vstupy a dva respektive čtyři line-in vstupy. Je zde i vstup pro mikrofon v podobě velkého jacka. Mikrofonní vstup má dokonce svoje dvoupásmové korekce a vlastní ovládání hlasitosti, což u takhle levného pultu cením.Výstupy jsou zde dva, jeden master výstup v podobě „chinche“ a jeden record výstup se stejnými konektory. Bohužel výstup pro odposlech není k dispozici, což vidím jako základní nedostatek. Tímto chtěl pravděpodobně výrobce naznačit, že mixpult je určen spíše k domácímu použití. V klubu je totiž odposlech potřeba nějakým způsobem vyřešit a pokud si nemůžete nastavovat hlasitost na mixpultu, není to sice takový problém, ale je to přinejmenším nepříjemné a asi každý DJ vám řekne že to nemá rád. Každý totiž slyší trošku jinak a je potřeba, aby měl každý DJ možnost si odposlech nastavit podle toho jak je zvyklý. Sluchátka se dají přepínat mezi poslechem jednotlivých kanálů nebo celého masteru. Přepínání mezi jednotlivými kanály je vyřešeno malým crossfaderem, což mi přijde jako nejlepší řešení, jelikož je to rychlé a rovnou si můžeme dva kanály i prolnout a poslechnout si mix ve sluchátkách, než ho pustíme ven. Šavle a crossfader neběhají sice úplně superlehce, ale myslím že pro tuhle cenovou kategorii dostatečně. Na crossfaderu je dokonce možnost nastavení ostrosti a přepnutí do režimu reverse, což bych u takhle levného mixpultu nečekal. Crossfader není sice nejlepší, jde trošku ztuha a nezabírá úplně u kraje, ale pokud se na něm bude učit začátečník, je myslím úplně dostačující.
Jak sami vidíte má pult své mouchy, ale i své plusy. Není to samozřejmě profi mixpult pro použití v klubech či na akcích, ale na domácí hraní a učení je určitě dostačující. Pravděpodobně by se uživil i v nějakém malém klubu/baru, ale asi by neměl moc dlouhou životnost vzhledem ke kvalitě použitých komponentů a negativním vlivům v baru či klubu. Kouř, prach, vylité pití a podobné záležitosti totiž DJ equipmentu nedělají úplně dobře a bylo by asi nutné ho nechat vyčistit pravděpodobně celkem často. Nicméně rozhodně tento pult doporučuji začínajícím DJs, kteří nemají na kontě 5 mega a potřebují se vybavit levnou, ale dostačující technikou.


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,047271s