"

Tech Reviews » Mixpult Maxgear Max 7000 a sluchátka Maxgear Max 7398

Mixpult Maxgear Max 7000 a sluchátka Maxgear Max 7398

Tentokráte se budeme v jedné recenzi věnovat hned dvěma DJ-ským výrobkům a to konkrétně mixpultu a DJ sluchátkům. Oba dva výrobky pochází od pro mě celkem neznámé holandské firmy Maxgear. Jedná se o úplný základ DJ techniky, takže pokud jste již pokročilý DJ asi můžete tuhle recenzi přeskočit, protože se zde pravděpodobně moc nového nedozvíte.
Oba dva výrobky na mě působí jakoby se firma Maxgear snažila prorazit na trh s co nejlevnějším výrobkem dostupným pro široké masy, což se samozřejmě muselo projevit na finální kvalitě. To samozřejmě není žádný problém, ale pokud bude koncový uživatel očekávat super zvuk a nesmrtelnost, tak asi brzy zapláče. Jedná se o mixpult Maxgear Max 7000 a sluchátka Maxgear Max 7398.
 Mixpult je čtyřkanálový s třípásmovými korekcemi, jak jsme na to u klasických pultů zvyklí. Je zde možnost připojení 3 gramofonů, až 5 zařízení na line in a 3 mikrofony. Vstupy pro gramofony a line in jsou „chinčové“, pro mikrofony je to dvakrát „velký jack“ a jednou „kanon“. Z toho dva mikrofonní vstupy mají samostaný gain a dvoupásmové korekce, třetí je na šavli, tím pádem má třípásmové korekce, ale zase přijdeme o jeden kanál pro line in. Korekce jsou od -12 dB do +12 dB, bohužel nejsou nijak chráněny, takže pokud by se mixpult nacházel v prašném prostředí (což je skoro každý klub), tak se uvnitř asi velice rychle zanese a korekce začnou praskat. Jinak jsou ale příjemné na omak, ani příliš velké, ani příliš malé a celkem dobře se s nimi pracuje. Každý kanál má vlastní indikátor urovně hlasitosti modré barvy a pokud překročíme hranici 0 dB přechází do žluté až červené. Stejně tak je na tom i master gain, který je zde jako další samostaná šavle. Nad master gainem se nachází knob balance a ještě nad ním tlačítko pro „zmonění“.  Šavle i crossfader bohužel postrádají jakoukoliv možnost nastavení průbehu křivky, na druhou stranu v této cenové kategorii by asi bylo bláhové něco takového čekat. Celkově mi šavle i crossfader přišly tak trošku „fórové“ a o nějakých pokusech na tomto pultu scratchovat nemůže být ani řeč. Kdybste to přes to chtěli zkoušet, pravděpodobně velice rychle pošlete tento mix do křemíkového nebe. Pokud byste ale potřebovali vyměnit šavli či crossfader, měla by to být záležitost pár korun. Přiřazování jednotlivých šavlí ke crossfaderu je zde vyřešeno klasicky a to jedním knobem na každé straně crossfaderu a označením off,1,2,3,4. Vstup na sluchátka se nachází na horním panelu v levém dolním rohu, mají vlastní hlasitost a opět je zde tlačítko mono. Tlačítka on/off pro  sluchátka jsou přímo pod jednotlivými šavlemi. Pro všechny mikrofonní vstupy je zde jeden přepínač pro zapnutí se třemi polohami OFF, ON a Talkover. Výstupy jsou zde celkem tři respektive čtyři. Příjemně mě překvapilo, že mixpult téhle cenové úrovně má balcovaný master v podobě dvou „kanonů“. Dále je zde ten samý master jako „chinch“, následuje odposlech také jako „chinch“ s vlastním ovládání hlasitosti a jako poslední výstup s označením Rec. pro nahrávání.
Sluchátka Maxgear Max 7398 jsou na přibližně stejné cenové úrovni jako níže uvedený mixpult a i kvalitou se mu velice blíží. Jedná se o tak zvané mušle, kam se vám schová celé ucho, čímž odbouráte okolní hluk a tím pádem by měl být poslech čistší. I když výrobce uvádí frekvenční rozsah od 20Hz do 20kHz a impedanci 300 ohmu, tak zvuk je celkem placatý a bassy nijak výrazně nehrajou. No prostě asi tak, jak byste čekali od sluchátek této cenové kategorie. Kabel od sluchátek je kroucený a dá se natáhnout přibližně na čtyři metry. Sluchátka mají otočné klouby, takže poměrně dobře seděla na hlavě, ale polstrování je trochu tvrdé, takže mě po určité době začalo lehce tlačit. Sice to nesouvisí s kvalitou sluchátek, ale mají krásné balení se semyšový vnitřkem krabičky, které obsahuje i pytlíček na sluchátka a redukci z velkého na malý jack.
    Když to tedy shrnu, jak mixpult tak sluchátka jsou na průměrné úrovni odpovídající jejich ceně. Mixpult bych spíše doporučil na domácí hraní než někam do klubu, protože tam by vzhledem k znečištění prachem a každodením používáním pravděpodobně brzy odešel. Pokud si ale někdo není jistý a  hledá levnou alternativu jak si vyzkoušet DJ-ing, tohle by mohla být cesta. Investice minimální a na vyzkoušení rozhodně dostačující.


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0s