"

Tech Reviews » cd konzole gemini cdm 3600

Dnes začnu trošku netradičně a to pohledem do svojí minulosti a začatků mého dj-ingu. Můj první mixpult Gemini jsem dostal od kamaráda jako zálohu za dva tisíce, aby měl peníze na cestu do Španělska. On tam pak dva roky zůstal a já začal koketovat s hraním. Můj první mixpult mi vydržel celkem dlouho, ale důvod byl jednoduchý, neměl jsem peníze na nový. Přibližně po roce začaly odcházet první komponenty a když jsem začal drtit scratche, tak jsem se s ním za chvilku rozloučil nadobro, jelikož se odebral do křemíkového nebe. Tím nechci říci že firma Gemini je špatná, ale po dnešním prozkoumání dj-konzole Gemini CDM 3600, kterou si dnes popíšeme vím, že si od ní v nejbližší době asi nic nepořídím. Rád bych napsal, že je tenhle přehrávač super pro dj-e, ale nemůžu, protože jeho využití vidím maximálně jako přehrávač v baru či na diskotéce, kde o to mixování zas až tolik nejde.
Pravděpodobně odjakživa jsem byl trošku skeptický co se týče podobných zařízení. Ono je to ale asi celkem logické, protože když vezmeme v úvahu, že je to vlastně mixpult a dva cd playery za cenu jednoho průměrného C-DJ je jasné, že asi nepůjde o tu nejvyšší třídu. Pokud se výrobce chtěl vejít do určité finanční hladiny musel zákonitě na něčem šetřit a proto je pravděpodobně tento přehrávač takový, jaký je. Samozřejmě tohle je pouze můj osobní názor a každý to může vidět jinak, proto mír se všemi koho by se to osobně dotklo. Ale dost keců a pojďme se mu podívat na zoubek.
Přehrávač s rozměry 482*89*254mm a váhou přes 5 kilo je celkem masivní a je jasné, že není určen k cestování, ale k trvalému pobytu v baru, stejně jako někteří moji kamarádi. Samotná konzole obsahuje dva cd playery a mixážní část s crossfaderem a jednou šavlí pro každý player. Nastavení průběhu croossfaderu a šavlí samozřejmě možné není a ani bych to nečekal. Ke konzoli se dá ale ještě připojit několik externích playerů. Na každou šavli se dá připojit ještě jeden gramofon a jedno zařízení do vstupu in line. Master výstup je zde v podobě „kanonu“ nebo „chinche“, record výstup je taktéž „chinch“, bohužel chybí výstup pro odposlech. Mikrofon můžeme zapojit buď do zadního panelu pomocí „velkého jacka“ či „kanonu“ a nebo do předního panelu pomocí „velkého jacka“ hned vedle vstupu na sluchátka. Ten je ještě jednou i na zadním panelu.
Jak zkoumám další a další přehrávače začínám mít pomalu dojem, že mám nějaký problém s přiřazováním „cue“ bodu. Zde se přiřazuje automaticky na začátek skladby a já jsem opět i s pomocí internetu a manuálu za boha nemohl přijít na to, jak ho přiřadit tam, kam potřebuji. Zkoumal jsem to celkem dlouho, vyzkoušel vše co mě napadlo, bohužel jsem na to nepřišel. Našel jsem ale nouzové řešení v podobě tlačítka „search/pitch bend“, kterým se přepíná mezi hledáním pomocí jog wheel uvnitř tracku nebo použitím jog wheel klasicky na zrychlování  a zpomalování tracku při mixu. K tomu jsou zde taktéž tlačítka + a – přímo pod pitchem, která slouží k tomu samému účelu, jsou ale citlivější. Pitch v podobě táhla je v rozmezí +-12% a tlačítka pod ním v rozmezí +-16%. Je zde i tlačítko pro vypnutí pitche, které je umístěno nad, takže si ho nemůžeme omylem zmáčknout a nechtěně vypnout. Pro vyhledávání tracků je zde tlačítko „dopředu dozadu“ plus tlačítko +10, které když mačkáme, tak skáčeme po deseti skladbách. Co se mi líbilo, bylo deset tlačítek s označením 0-9, kterými si můžu skákat přímo na určené skladby.
Na displeji se nám zobrazuje číslo tracku, čas a hodnota pitche. U času si ještě můžeme vybrat mezi časem běžícím od začátku, odpočítáváním a odpočítáváním celkového času celého CD. Pomocí funkce „PGM“ si můžeme přehrávač naprogramovat a seřadit si skladby, které nám pak budou hrát jedna po druhé, stejně jako u klasického cd přehrávače. Dále je zde funkce loop s tlačítky „in, out a reloop“ pro používání smyček, ta ovšem fungovala velice sporadicky. Když jsem totiž stiskl „out“ pro nastavení konce smyčky, objevila se v přehrávání asi čtvrt sekundová pauza a bohužel stejně tomu bylo i u tlačítka „reloop“, což je samozřejmě naprosto nežádoucí a tím pádem bohužel skoro nepoužitelné.
Jak sami vidíte dnes jsem byl hodně kritický, bohužel nemohl jsem si pomoci a na rovinu musím říci, že tohle zařízení mě dost zklamalo. S politováním musím konstatovat, že zde převažovaly zápory nad klady a jeho použití bych viděl spíše v barech a na diskotékách jak jsem již psal na začátku.


 


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,045094s