"

Press » Xmas Turbo, Abaton, Praha, 27.12.2004 [Partypeople.cz]

Po vánočním víkendu proběhla v Abatonu velice zajímavá akce s názvem Xmas Turbo, pořádaná spolky Tribal Vision a PerpleXXX.

Větších akcí, na kterých můžete slyšet psytrance a jungle, navíc se zahraničními hosty, se v Praze koná jako šafránu, a tak jsme na ní - jako správní partypeople - nemohli chybět.

Uspořádání stageí bývá v Abatonu vždy odlišné, ne jinak tomu bylo i zde, kde nás jejich rozložení také trochu překvapilo. Přízemí bylo v psytranceovém rytmu, sousední mezipatro v junglovém. Prostor, kde na ostatních akcích bývá hlavní stage, byl uzavřen a nakonec to bylo i dobře, neboť kapacita plně vystačila. Co se týče chill-outu, tak těch jsme v Abatonu viděli už spoustu, ale tak kvalitně provedený a útulně vánoční chill-out zaslouží poklonu, je vidět že si organizátoři dali s provedením spousty práce.

Po našem mírně pozdním příchodu (okolo půl druhé) roztáčel desky náš oblíbenec Philip TBC, který zahrál opět to co od něj všichni očekávají, tedy ostrý jungle míchaný s trochou techna, breakbeatu, hip-hopu a spoustou povedených scratchů. Následoval Pixie ze stále oblíbenějšího sound systému tele2beatz. To proč je oblíbený nám velice rychle dokázal svým našláplým jump-upem a hard-stepem, který rychlostí blesku spaloval tuky nabrané o Vánocích. Doplňoval ho dvorní MC Driver a myslím, že velice rozumně. Následujícím účinkujícím byl DJ Igraczech, u kterého opět nechyběl notebook a také final scratch. Jeho set měl šťávu, ale na Pixieho příliš nenavázal a navíc lidí velice rychle ubývalo. Posledním plackotočičem byl Touchwood, který zahrál již pro téměř prázdný sál a okolo šesté gramce zastavil.

Hodnotit psytrance můžem jen jako laici a je pravda, že jsme zde příliš mnoho času nestrávili. Nechyběli krásné dekorace, projekce, vcelku dobrý zvuk a spousty tancechtivých příznivců tohoto stylu. V tomto směru byla jungle stage, kvůli které jsme do Abatonu vlastně šli, oproti ostatním prostorům trochu odfláknutá. Chyběly dekorace a celou party provázely problémy se zvukem, i když ne tak závažné. Světla by si také zasloužili víc, ale na druhou stranu nechyběla projekce a dostatek míst k sezení.

Co však na této věru povedené akci chybělo především, bylo více pařících, neboť byl ke slyšení velice kvalitní a nakoplý sound. Vezmeme-li však v úvahu den konání akce, tak to nakonec tak špatné nebylo a ti co dorazili, si dle mého názoru užili spoustu zábavy a pohybu. Abaton jsme opouštěli po sedmé ranní a u psytrancu se stále v hojném počtu vesele pařilo...

Tato akce dokázala, že psytrance je styl, který u nás má stále více příznivců a slušné vyhlídky do budoucna, že lze v Abatonu uspořádat akci, která promění strohý prostor v příjemný klubík, a že čeští jungle DJs to s mixákem umí stejně dobře jako ti zahraniční, což někteří partypeople stále nechápou a akce tuzemského rázu nenavštěvují v tak hojném počtu. Za rozumných 150 korun jsme si užili zábavy, legrace a jiných potěšení... Orgánizátorům děkujeme za vydařenou party a přejeme hodně odvahy, štěstí a sil do organizace podobných akcí - třeba i ve velkém sálu Abatonu.

[Partypeople.cz]
 


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,010949s