"

Press » Slim Slam Drum, Ostrava, garaže, Andy C, 25.6.2005 [drumandbass.cz]

Po roce jsme se zanořili do pohádkového sklepa strašidel. Ne, nebojte se, tentokrát Vás nebudu mučit reportem obráceným naruby, Ostravské SSD si vezmeme pěkně popořádku. Ačkoliv úplně obyčejný report to opět nebude.

Do školy jsem se, po návštěvě tentokrát prázdného ostravského obchodu s kávou, odhodlal kolem desáté. Za katedrou vyučoval C-phone, ze kterého se nám pomalu z techsteperského nadšence klube pěkný neurofunker. Nejvíce mě dostal svým hiphoperským slangem, bohužel jsem neidentifikoval, co vlastně říkal. V angličtině nejsem pořád ještě zběhlý. Určitě každý spolužák, který dával alespoň trochu pozor, poznal, že jde o hodinu angličtiny. Poslech mluveného slova v podání pana George Bushe mladšího, který nám dával lekci o chemických zbraních, byl jistě poučný i pro Pepíčka v třetí řadě. (No money&Sub.d.visionz - Scary Tale)

Á, Pepíček se nám hlásí.
- "Síím, proč hraje Pixie, když na projekci i na lajnapech je napsáno Wenia?"
- "To protože Wenia jel vyzvednou našeho tělocvikáře z Vídně. A teď neruš, sedni si a dej si pivko, Pepíčku."


Rozdováděný Pixie z uznávaného pražského soundsystemu Tele2Beatz předznamenal to, co se tu noc probíralo nejvíc. New School Jump Up. Nutno dodat, že školáci se už v lavicích pěkně vrtěli, známé firmy dokonce pískaly! Jelikož zrovna tenhle styl není moje parketa, snažil jsem se najít lavici s příjemnou spolusedící. Nejlépe v místě s dobrým poměrem kvality zvuku a kyslíku, obojího totiž nebylo zrovna dostatek. Nakonec to dopadlo kompromisem, sedl jsem si do lavice v rohu. Hned před dívky u baru.

Jen tak tak jsem stačil odlepit mlsný jazýček od kelímku, už zasedl za katedru další pražský externista s podezřelou přezdívkou Philip TBC. Na Philipa jsem se kupodivu těšil asi nejvíce. Z minulých hodin jsem věděl, jak dokáže učivo prokládat zajímavými historkami tu z tekna, tu z hiphopového prostředí. Ani tentokrát nezklamal. Je fakt, že jedna historka o beatjugglingu mě díky své délce začala v zadní řadě i nudit, zjevně ale šlo i o vizuální zážitek. To byl bohužel v prostoru s dvou a půl metru vysokým stropem trochu problém. Ale historka naštěstí zakrátko dospěla do šťastného konce.

Copak chce ten Pepíček zase?
- "Síím, Wenia už kráčí i s panem tělocvikářem."
- "No, to jsme rádi, že jsi nám to sdělil, na konci vyučování dostaneš do slovníčku razítko se srnkou."


Pan tělocvikář je tuze oblíbený pedagog. Člověk při jeho hodinách cvičí, ani pořádně neví proč. Je to muž na správném místě. To si pamatuju jednoho tělocvikáře - Kemal se jmenoval. A ten vám dával velmi účinné příkazy, ale dost často to vypadalo, že by se radši doma modlil. To tenhle chlápek - Andy se jmenoval - ten ne. Cvičil pěkně s námi. Někdy se snažil až příliš. Když třeba pustil Are You Ready od známého cvičitele Calyxe, slabší povahy se tak tak držely ochranného plotu.

- "Síím, ale pan tělocvikář nezvedá pořádně nohy, to je švindlování!"
- "Ale no tak, Pepíčku, já vidím, že nohy zvedá až až. A žádné razítko nedostaneš!"


Všichni i s Pepíčkem cvičili pěkně do rytmu. Připažit, vzpažit, zatleskat, připažit, vzpažit, zatleskat. Pauz na vydechnutí jsem moc neslyšel, snad jen dvě. Andy C pro mne finišoval megacvikem Voodoo People od zázračných The Prodigy v pendulumím tuningu. Pak jsem si dal krátkou pauzu, a když jsem se do tělocvičny vrátil, hrálo na mě zcela něco jiného, hypnotického a temného. Nechal jsem se unést.

Po tělocviku ještě následovaly hodiny v podání InspiralaX62, tam jsem ještě zachytil Fade to Grey v novém kabátu od Noisie, Weniy a jistě perfektní zakončení ředitelem školy Elvisem. Se mnou ovšem po dvou hodinách tělocviku moc neuděláte a tento stav už nezlepšila ani rehabilitační procházka k řece a posilnění bramborovou plackou. Weniu jsem si polohluchý ještě vyfotil a odbelhal se domů i přes hrozbu neomluvených hodin.

Přeju pěkné prázdniny!

[drumandbass.cz]
 


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,011654s