"

Press » Rozhovor - Shotgun [Dynamic Line 08/2005]

1. Ahoj letos si Tě budeme moci poslechnout na Shotgunu, kde jsi se byl na chvíly podívat i loni, přestože jsi nehrál. Jak se Ti tam líbilo a jak se těšíš na letošní?

I když jsem tam loni nehrál bylo to fajn, moc pěkně jsem si to tam užil, miluju open airy a je v podstatě úplně jedno, kde to je. A tam je ta příroda okolo fakt super, strávil jsem ještě druhej den u kamaráda na chalupě asi 20 km od festivalu, takže pohoda. No a že byl na festival vstup 30,- to je pro mě prostě neuvěřitelný.2. Co tam od Tebe můžeme čekat?

Před nedávnem jsem si koupil novej mix Pioneer 909, kterej má spoustu efektů a vychytávek a daj se na něm dělat vskutku divy, sám jsem nechápal. Poprvý jsem na něj viděl hrát Traffika (mimochodem ITF vítěz minulýho roku v experimental class) a vůbec jsem nechápal jak to dělá, teď už jo:. Taky na něj hrajou Scratch Perverts a to jsou pro mě nějaký modly, když jsem viděl v Roxy co jsou na to schopný vykouzlit, byl jsem okamžitě rozhodnutej, že si ho musím pořídit. Takže ode mně na Shotgunu můžete čekat mix dnb, breakbeatu, hiphopu a tekkna proloženej spoustou scratchů. Těšte se, cvičím doma skoro každej den.3. Moc toho o Tvých aktivitách z internetu nevím, můžeš říct co je u Tebe v poslední době nového?

Tak v první řadě jsem se konečně pustil do produkce, ale jde to kurevsky pomalu, čož jsem sice věděl, ale je to fakt mega žrout času, v kombinaci s hraním, cvičením doma na gramce, přítelkyní a vyděláváním peněz všema možnejma způsobama je toho času hrozně málo. Naštěstí už nemusím řešit školu, tu jsem zdárně v červnu po osmi letech dokončil :)4. Co znamená TBC ve Tvém dj nicku?

Původně to mělo znamenat něco ve smyslu techno breakbeat culture, ale potom tomu spousta lidí vymyslela další významy, takže teď už je to asi jedno. Každopádně pro všechny jsem teď "tébécéčko", jako mlaďas jsem chtěl vždycky přezdívku, tak teď ji mám. Mimochodem už jsem s tím zažil i pár vtipných situací, např. když se mě doktorka při očkování zeptala jestli jsem v poslední době nepřišel do styku s TBC, to jsem fakt nevěděl co ji mám říct.5. Máš svoje stránky - www.philiptbc.com - děláš si je sám?

Ne ne, já jsem bohužel v tomhle úplnej lajk. Neumím ani programovat stránky ani dělat grafiku, všechno má na svědomí můj kámoš Johnboy, kterýmu touhle cestou znova už po několikátý děkuju a budu děkovat pokaždý, když se mně na to někdo zeptá. Takhle spolehlivýho a rychlýho týpka jsem dlouho nepotkal. Když jsme se domlouvali na mejch stránkách, sešli jsme se asi v devět večer na půl hodiny, kde jsem mu jen řekl jak bych si to zhruba představoval a v jednu v noci mi přišel první návrh a do tejdne ty stránky běžely. Před tím jsem se domlouval s jiným týpkem asi rok a nikdy se to neuskutečnilo. Takže respekta Johnboy.6. Co Philip TBC a produkce? Někde jsem četl, že začínáš s experimentovat? Je to pravda?

Jak už jsem psal, konečně jsem se dostal od keců k činům, ale je to časově i finančně dost náročný, takže dávám dohromady pomalu studio a taky momentálně sháním nějakej prostor, protože doma v paneláku je s tím trošku problém.(Kdyby jste někdo o něčem věděl, prosím ozvěte se mi) Každopádně, zatím ode mně nic nečekejte, dokud to nebude mít určitou úroveň se kterou budu alespoň trošku spokojenej, nic ven nepustím.7. Je někdo / něco co Tvé snahy na hudebním poli nějakým způsobem ovlivňuje?

Poslouchám kvanta hudby všech možnejch stylů od cikánský muziky po nejtvrdší elektroniku, včetně hardcore, tekkna a podobně, takže to je v podstatě to, co mě asi nejvíc ovlivňuje, hledám furt něco novýho, nerad jsem zaseklej na jednom místě. A kdo už mě třeba nějakou dobu sleduje, tak mi doufám dá za pravdu, snad je to slyšet i v mejch setech, snažim se prostě odlišit od všech ostatních. Pokud by se mi to dařilo i v produkci, byl bych naprosto spokojenej, ale to bude hodně těžký.8. Máš nějaký jména producentů a djů kteří Tě v poslední době nějak dostali?

Že by mě v poslední době vyloženě někdo dostal, to asi ne, ale kvalitních producentů je dost. I když, teď jsem si vzpomněl na ranní vstoupení Mariána Vargy na Pohodě, což byl totální masakr. Hrál sám jenom na různý klávesy a byla to absolutní disharmonie, která ale měla svůj řád, nic podobnýho jsem nikdy neslyšel. Co se týče českých djs, tak bych jmenoval asi Akiru, Pixieho a Mystifa z těch mladších a furt mě baví mistr Sayko, ale to je pro mě žijící legenda:. Z českých producentů se mi líbí hlavně Reverb, Mystif, Rido a ostravský C-phone. Jo a ještě pardubický Denius dělá super věci. A nedávno jsem vlastně slyšel nějaký nový věc od Unity a byl jsem dost překvapenej, myslím, že je to v Čechách hodně nedoceněná kapela. Držím jim palce. Taky Khoiba mě hodně baví, tak kvalitní zpěvačku už jsme tu myslím dlouho neměli. No asi bych mohl jmenovat ještě dlouho, takže toho radši nechám.9. Co se Ti v současnosti na dnb scéně líbí / nelíbí (a" už u nás nebo v zahraničí)?

Tak u nás se mně líbí, že je tu spousta novejch djs a spousta lidí zkouší dělat hudbu, to je super, ale co mě vyloženě sere je to, že si každá skupinka lidí hrabe na vlastní písečku, místo toho, aby udělali něco pořádnýho dohromady. Možná to tak má bejt, ale mě to štve. Když si občas člověk čte na různejch bordech jak tam do sebe lidi šijou a přitom umí oba hovno, je to smutný, kdyby radši cvičili nebo dělali něco užitečnýho asi by udělali líp. A taky mě serou lidi co se někam tlačí a nemaj na to. A těch je bohužel taky dost. Co se týče zahraničí jsem rád, že se konečně scéna trošku otevřela a už není výjimkou, že na anglickým labelu vydávaj lidi odkudkoliv. Hudba by přece měla lidi spojovat, ne rozdělovat.10. Jakou hudbu si pustíš, když se chceš odreagovat a co vlastně děláš mimo djing?

Hodně poslouchám downtempo a abstraktní hiphop, u toho se mi skvěle relaxuje. A abych řekl pravdu, v podstatě všechno co dělám se točí kolem muziky, takže toho času moc nezbejvá. Rád si jdu zaházet Frisbee, podívám se na kvalitní film, jsem velkej fanoušek Červenýho trpaslíka, toho znám nazpaměť, no a v zimě samozřejmě snowboarding, ten miluju. Hory jsou prostě super, jak v zimě, tak v létě.11. Nějakej vzkaz lidem?

Přiďte, ať se můžem společně napít a pobavit.Medan

[Dynamic Line 08/2005]

© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,012537s