"

Press » Rozhovor Shadowbox.cz 11/2001

Prinasime vam rozhovor s junglovo-breakbeat-techno djem Philipem TBC, ktery si coby clen Shadowbox teamu zahraje 14.9. na prazske party s Ed Rushem.
 

1. Jak dlouho se věnuješ Djingu, věnuješ se od samého počátku jungle?

Djingu se věnuji přibližně tři roky,ale už od svých patnácti jsem pokoušel různé nástroje v různých punkových kapelách počínaje a crossoverem konce.Dost dlouho jsem byl odpůrce jakékoliv tanečni hudby,ale postupem času jsem se přes EBM propracoval až k návštěvě první houseparty,kde jsem se poprvé s touto hudbou setkal a poznal něco jinýho než kytary.V té době mě to ale neoslovilo na tolik abych začal hned hrát,to mělo ještě svůj dost dlouhej vývoj a až někdy v roce 98,když jsem nastoupil do Prahy do školy jsem si koupil gramce a začal hrát.Nehrál jsem ale od začátku jungle, jak by se mohlo zdát,ale začínal jsem na breakbeatu a na takovým měkčím technu.2. Čím tě jungle nejvíce oslovuje?

Jako hudba samotná mě oslovuje hlavně tím,že se neustále vyvíjí a to čím dál rychleji.To se ale samozřejmě netýká jenom jungle,ale i všech ostatních stylů.Myslím že třeba co se dělalo před dvěma lety v jungle a co se děla dnes se nedá moc srovnávat.Samozřejmě vyjímka potvrzuje pravidlo,ale třeba konkrétně jungle kterej se snažím hrát já, se zrychlil a narovnal a je čím dál tím víc tanečnější.Aspoň pro mě:) Druha věc co mě na jungle oslovuje,je to ,že je to furt takovej underground,což je na jednu stranu dobře a na druhou špatně,protože je tam neustálej nedostatek peněz,čímž potom trpí hlavně pořadatelé partis,ale i posluchači,protože není tak kvalitní zvuk,dj nemá dostatečně silné odposlechy apod. a to se všechno potom odrazí na konečným výsledku ty určitý party. A poslední a asi nejdůležitější věc co mě táhne k jungle,jsou lidi který se okolo něj pohybujou.3. Nedávno se objevilo na Czech technu tvé demo, je spíš tech a break než jungle, nebo mi tak spíše připadalo? Hraješ takhle i na parties?

Jo jo,to ti připadalo správně.Jak už jsem říkal,začínal jsem na breakbeatu a ten mě teď opět dost oslovil,protože začaly zase vycházet a objevovat se u nás nějaký nový a dost kvalitní věci a když se to ještě smíchá s technem,tak se mi to moc líbí:) No a jestli takhle hraju na parties? Rád bych,ale bohužel nemam moc kde,protože většina lidí mě má zafixovanýho jako jungle dj.Tak se to snažím řešit po svým,tak že junglový sety občas prokládám breakbeatem a dost často používám jako podklad pod jungle tekkno a to někdy ani já sám nestíhám co z toho pak leze:) Ted bych v co nejbližším horizontu chtěl nahrát novej technobrekbeatovej set,kde by měl převažovat spíš ten breakbeat,tak jsem sám zvědavej jak se zadaří.4. Spolupracuješ s Djem Koogim na webových stránkách projektu Shadow box (www.shadowbox.cz) píšeš např. reportáže z mimopražských jungle parties. Jak vidíš jungleovou scénu mimo Prahu? Kde jungleová scéna asi nejvíc žije?

No snažím se aspoň trošku podpořit jungle scénu tím že napíšu občas ňakej report,ale nemám na to za prvý moc času a za druhý toho hraní mimo Prahu taky není moc,takže bych tomu radši říkal velmi velmi úzká spolupráce.Samozřejmě bych tomu v budoucnu chtěl věnovat víc času,ale uvidím jak to dopadne. Nejvíc je podle mě rozjetá Ostrava,kde je to hodně v pohodě a dost to tam slape.V Praze jsem třeba nikdy nezažil,že by lidi začali parit na první desku a skončili na poslední.Dost velkej podíl na tom maj DvojkaTrojka a Extdust,který tam odvedli obrovskej kus práce a doufám ,že se jim to někdy vrátí.Dobře rozjetý je to i kolem Liberce,kde se o to hodně zasadili lidi z Liquidu ve spolupráci s pražskou dj-skou školou LIVC.Trošku to taky začíná fungovat kolem Plzně,ale furt je tam mnohem víc houseparty než junglu.Tak budem držet palce.5. V Praze se jungleové parties konají velmi málo Shadow box night, Jungle in tha Bush nebo akce LIVC. Myslíš, že by se jich v Praze mohlo konat víc?

Ne mohlo,ale musí,ale zase jen do určitý míry,aby se lidi nepřeposlouchali a nezačalo je to nudit.6. V září budeš vystupovat po prvé i na Shadow box party, společně s Ed Rushem, Koogim a dalšími. Byl jsi na nějakém Shadow Boxu ? Jak se tyhle akce líbí?

Myslím ,že jsem byl skoro na všech,protože stále je co se učit a skoro všechny se mi líbili,někdy víc ,někdy míň,ale vždycky to byla pařba.Každopádně na shadowbox s Edem Rushem se dost těším.7. Ed Rush & Optical jsou ve světě opravdu pojem, jak se na jejich produkci a Djing díváš ty ? Myslíš, že osloví české publikum?

Jako dj-je jsem je na živo bohužel ještě neslyšel,ale podle toho co produkuji,si myslím,že to bude ?vostrá pařba".A jestli osloví české publikum?Tak s tím bych doopravdy nedělal hlavuJ8. Kde tě v dohledné době můžou lidi slyšet hrát ?

Pravidelně hraju akorát v Puntu a U 7vlku,hrával jsem ještě v Akropoli,ale tu teď bohužel zavřeli.Jinak hraju všude možně kde se dá ,ať už v Praze či mimo.Koho by o zajímalo bliž tak na http://xmas.radio16.cz/ je můj program a spousta dalších věci včetně MP3 záznamů nebo fotek.9. Desky, které nemůžou chybět v tvém tašce, kufru na většině parties ?

Tak tady nebudu příliš konkrétní,jelikož vychází stále víc a víc novejch kvalitních věcí,tak je pro mě každou chvíli nějaká nová deska ta ?nejlepší".Hodně oblíbený mám ale teď Kemal and Rob Data,za breakbeat Rennie Pilgrem,Orbital či Dylan Rhymes a z techna Christiana Varelu a samozřejmě Adama Byera.


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,018822s