"

Press » Rozhovor magazine Bassline 11/2001

Jak bys představil sám sebe?

Tak to bych asi radší nechal na někom jiným, mluvit sám o sobě je fakt divný.Jak se stalo, že jsi DJ a kdo nebo co tě ovlivnil(o)?

Jednou jsem se u kámoše doma postavil ke gramcům a tam to všechno začalo. Byla to docela sranda, protože v tý době jsem o hraní samozřejmě nevěděl vůbec nic, tak jsem se zeptal jestli můžu na ty desky sahat a měl jsem hroznej strach abych s tim gramofonem nic neuděla. V ty době jsem zrovna byl po úrazu kolena a byl jsem asi půl roku o berlích a pamatuju se, že jsem u toho vydržel na jednej noze stát snad hodinu a půl a pak jsem odpad. To bylo někdy v roce 97-98.Kde jsme mohli a kde tě budeme moci slyšet?

Poslední velice vadařená party kde jsem hrál byl Shadowbox s Edem Rushem, tam se mi moc líbilo a hrálo se mi tam moc dobře :) Hrál jsem ze tří gramců, takže jsem měl dost honičku a několikrát se mi stalo, že větrák kterej byl za odposlechem a já sem na něj bohužel nedosáhl a nemohl jsem ho vypnout, mi sfouknul slipmat mezi lidi, který mi ho museli podávat zpátky a museli si myslet, že jsem úplný vemeno :) A kde budu hrát? Tak to bohužel záleží vice na promotérech, tak uvidíme.O čem je tvé demo Tekkandbass?

Tak lavne se tam snažil prostřídat víc stylů a promíchat je dohromady, ale o čem to je, to by měl asi posoudit někdo jinej.Jedno CD už jsme od tebe dostali. Jmenovali se Technobreak a kombinoval jsi v něm techno s breakbeatem. Teď jsi nám zase poslal Tekkandbass. Kombinuješ tedy rád různé styly mezi sebou nebo na nějaké škatulkování kašleš a mícháš si, co se ti líbí?

Přesně tak, na škatulkování kašlu, to je pro kritiky, aby to mohli vždycky někam zařadit :) U mě to je hlavně o tom, aby se lidi dobře bavili, takže když hraju, můžes odě me v jednom setu slyšet mix jungle, tekkna, elektra, breakbeatu, techna, hiphopu a všechno, co baví mě a mohlo by bavit lidi. Samožrejmě nehraju furt všechno dohromady, to zálěží na náladě a atmosféře a mnohdy taky na technických podmínkách.V poslední době jsi spojován spíše s junglem. Moje otázka tedy zní, kdo u tebe platí za junglovou jedničku u nás a v zahraničí? A proč?

No abych řekl pravdu, trochu mě štve, že si mě lidi spojujou jenom s junglem, protože díky tomu skoro nemám šanci si zahrát na techno akcích. I když na druhou stranu jsou zlomený beaty moje krevní skupina, ale kdo říká že techno nemůže být zlomený :) A junglová jednička u nás a v zahraničí? U nás i v zahraničí je spousta dobrejch djs a nemá cenu někoho vyzdvihovat, protože často se mi stává, že zahraniční hvězdu strčí kdejaký český dj do kapsy.Který DJ tě naposledy na párty totálně odvařil?

Naposledy Ed Rush, ten měl úžasněj cit pro výběr desek. Hrál dvě hodiny a dvě hodiny to fakt jelo a bylo to tvrdý a zárověň svižný a ani chvilku jsem se nenudil.Je v Čechách jungle subkultura silná? Pokud ne, co jí k tomu chybí?

Myslím, že sílí a sílí, ale furt je to o hudbě a ne o penězích a doufám, že to tak ještě dlouho vydrží. Nebo to tak aspoň cítím.Pracuješ také na svých vlastních skladbách?

Už se to blíží, teď dávám dohromady technický zázemí, ale než ze mě něco vypadne a pustím to mezi lidi, tak to bude asi ještě chvíli trvat.Je někdo komu bys chtěl touto cestou poděkovat nebo vyjádřit k němu úctu?

Z poslední doby si nejvíc vážím toho, že mi Dj Koogi a holky z Eeastbase nabídli spolupráci na projektu Shadowbox (www.shadowbox.cz) a dále bych chtěl poděkovat všem, ktěří mě někdy nějak podpořili a pomohli mi, ale nebudu jmenovat, protože ty lidi, kterých se to týká, ví o kom je řeč.


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,020924s