"

Press » Rozhovor Breakbeat Conference, 15.5. 2007

Co je nového v tvém uměleckém životě?

No tak předně jsem si pořídil Serato, takže moje dj-ské možnosti se opět rozšířily a pomalu dávám do kupy novou show. Dost věcí si připravuju specielně pro hraní ze Serata, různý smyčky a zvuky pro scratchovaní a tak nějak se to celý snažím zkompletovat, aby to mělo hlavu a patu. Zatím to ale bohužel nemám hotové, protože aktivit je moc a času málo? Každopádně makám teď celkem intenzivně na několika novejch skladbách a některé určitě zazní i na Conferenci. Jde to pomalu a těžko, ale už se alespoň trošku blížím mým představám o zvuku.

Za pár dní hraješ na nové klubovce Conference, na které vystoupí i DJ Krafty Kuts. Co si o něm myslíš?

Měl jsem tu možnost s ním už jednou nebo dvakrát hrát a musím říci, že to pokaždé bylo fajn. Mám rád djs kteří se nevěnují striktně jen jednomu stylu a to je přesně on. Člověk, který je schopný v jednom setu zahrát několik poloh breakbeatu, hiphopu a dnb, proložit to několika legendárníma oldschoolama a ještě do toho scratchovat a dělat různé vychytávky. Krafty Kuts je v podstatě moje představa o kvalitním dj-ovi, i když né vše co dělá se mi líbí.

Krafty nejdřív sbíral ostruhu jako DJ, debutová deska mu vyšla až loni. Líbí se ti, hraješ z ní něco?

Jo deska se mi líbí, ale spíš na poslech než na hraní. Pro mě je to místy už moc funky, což samozřejmě není na škodu, ale já se pohybuju v trošku jinejch vodách. Z jeho debutu hraju asi jednu nebo dvě věci.

Krafty na fanoušky breakbeatu nastoupí až po koncertě skupiny Bauchklang. Viděl jsi někdy tento projekt a co mu říkáš?

Bohužel jsem ho neviděl na živo, ale slyšel jsem jejich desku a ta se mi celkem líbila. V kazdym případě je to hodně originální projekt a myslím, že rozhodně stojí za to ho vidět. Já si to rozhodně ujít nenechám.

Breakbeat se v Česku celkem dlouho potýkal s menším zájmem publika, přestože se u nás koná řada zajímavých parties už několik let. Plnit kluby začal až relativně nedávno. Jak si to vysvětluješ?

Jo tak kdybych na tuhle otázku znal odpověď, asi bych s tím už dávno něco udělal. Bohužel pro to nemám žádné rozumné vysvětlení, než že je to normální vývoj, kterým si asi musí projít každý styl. Musím ale říci, že je to teď s breakbeatem trošku lepší, ale furt to není žádná sláva. Mimo Prahu se toho v podstatě moc neděje, až na občasné výjimky v Brně. Ale snad už se blýská na lepší časy:-)

Jaké další zajímavé hraní tě po Conferenci čeká?

Tak hned další víkend hraju opět v Abatonu na akci se Subfocusem a pak už pomalu začnou open airy a na to se moc těším. Každopádně kdyby někoho zajímalo kde budu hrát najde to na mejch stránkách www.philiptbc.com nebo www.myspace.com/djphiliptbc. Samozřejmě je tam ke stažení i spousta mojí hudby, takže check it baby:-)


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,011801s