"

Press » REPORT// BREAKSOME @ ROXY 09/2003

Breaksome v Roxy sa už po druhýkrát uviedla vo veľmi dobrom svetle, a tak si samozrejme musíme trochu zrekapitulovať, aké to vlastne bolo. Report nájdete pod nadpisom, fotky zase u našich bratří v breaku na breakbeat.cz. Král Krve tentoraz chýbal, Ohňobaron sa však zase ukázal v celej svojej ohnivej kráse. A nielen on...

12.9. (piatok) sa v Roxy odohrala už druhá zo série pripravovaných pravidelných nocí Breaksome. Plný očakávania dobrej zábavy, hudby a vlastnoručne privezenej borovičky som sa trochu neskôr ako obvykle vydal do Roxy. Okolo štvrť na dvanásť som dorazil a čakalo ma pár prekvapení…

Prvé z nich bolo poznanie, že Roxy počas leta prešlo ďaľšou úpravou interiéru a postupne prestáva vyzerať ako pivnica (sklep:) ale ako normálny klub (aj keď niekomu to možno bude vadiť a bude smútiť za androšom…). Druhé z nich bol fatálny nedostatok tancujúcich či inak sa baviacich ľudí a ja som si hovoril, že presne toto som čakal. Našťastie sa však situácia neskôr výrazne zmenila. Platňojazdec Starks z Turnova v tom čase zrejme dohrával svoj set ktorý žiaľ ušiel mojej pozornosti, ale keďže som ho už raz počul, viem si predstaviť, že by ma to bavilo a vás asi tiež.

Po Starksovi, vypitej fľaši borovičky a zistení, že jedna fľaša je málo, som zaregistroval personálnu zmenu na pódiu. Lautek predviedol veľmi dobrý set na Aquasky v Ostrave, čož bol posledný raz čo som ho počul a tentoraz hral snáď ešte lepšie. Názvy skladieb si aj tak moc nepamätám, ale hral pre mňa známejšie veci tak do polky svojho setu, potom som už nič moc nepoznal. Vďakabohu sa však počas jeho vystúpenia parket zázračne behom pár minút slušne zaplnil a ľudia začali skákať ako o dušu. Nečakaný zvrat udalostí ma nakopol do ešte lepšej nálady a už som sa začínal tešiť na Kaplicka a nato, kedy znovu nájdem dočasne stratenú rovnováhu.

Ak ma pamäť neklame (čímž si po pár extempore s istým baronom a nejakými ďaľšími milými ľuďmi nemôžem byť taký istý) okolo jednej nastúpil Kaplick a roztočil to progresívnym a veľmi tanečným tranceovým zvukom. Dav hustol a hustol a začal dokonca kričať, takže som vycítil príležitosť trochu sa prebrať a zaskákať si na Kaplickove luxusne zmiešané placky. Naši breakoví DJs sa stále zlepšujú a ja som veľmi rád, že niečo také môžem konštatovať skoro po každej party, ktorú s nimi zažijem. Vrchol večera ovšem len mal prísť.

Philip TBC je všestranný DJ a zakaždým keď ho počujem, niečím ma prekvapí. To, že hrá goulash style už vieme (pre neznalých goulash style = všetko cez všetko, DnB, breaky, hip-hop…), ale aspoň ja som teda nevedel, že sa naučil v podstate cez leto scratchovať na takej úrovni, že sa to dá vskutku s potešením počúvať. Keď si spomeniem na jeho prvé minuloročné pokusy v Punte, s úctou mu vzdávam jedno veľké BIG UP!! Vkusne spojené breaky s drumíkom a neskôr trebárs aj track od Dja Shadowa, celý rozscratchovaný, to si ozaj nechám páčiť. Začínam mať pocit, že sa nám tu možno rysuje najlepší český DJ. Záverečná obiehačka nás už len nechala vydýchať sa a rozlúčiť po hodnotnom kultúrnom zažitku :)

Akcie Breaksome de facto nahradili bohužiaľ zaniknuvšie Breakbeat Conference, a tak sa môžeme už 24.10. tešiť na tentotaz zahraničného hosťa ďalšieho pokračovania – Adama Freelanda. Je príjemné vidieť, ako sa v Roxy buduje silná tradícia zlomených parties…dúfajme, že to nedopadne tak ako s nocami In Da Bush a ich bohužiaľ v poslednej dobe podpriemernou návštevnosťou.
(Stano)

http://www.shadowbox.cz/clanek.php?clanek=1809


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0s