"

Press » Profil magazine TIME IN č.2 | 11/2003

Na české scéně není moc DJů, kteří zvládnou hrát na tři gramce najednou a ještě svůj set postavit na prolínání několika stylů.
Jedním z nich je Philip TBC, jehož sety vás pokaždé překvapí svou nepředvídatelností. Začne junglem, sem tam do toho zamíchá breakbeat, vy se roztancujete a za chvíli zjistíte, že to, na co tančíte, je vlastně spíš techno...


Trochu tím motá hlavu lidem, kteří se ho snaží zaškatulkovat do jedné stylové roviny, ale takhle to nikdy nebylo. Philipův hudební vývoj byl od počátku velmi rozmanitý. Nejspíš první zaznamenaný pokus o zprostředkování hudebního zážitku datuje do doby, kdy mu bylo zhruba pět let. Pouštěl tehdy do domácího telefonu rádio a jeho produkci komentoval. Asi tak v patnácti letech začal hrát na kytaru v punkové kapele Pod stolem, až přešel k baskytaře do seskupení Swinging on the Flippity Flop.

Od punku přešel k hardcoru a crossoveru a začal koketovat s djingem. Naplno začal hrát zhruba před pěti lety, když si za peníze ze stavebního spoření koupil gramce a mixák. Hned na podzim si vyzkoušel živé hraní v klubu Wakata, kde vystupoval s Liquidem A. Naštěstí překonal počáteční nervozitu a u dj-ingu zůstal. Z počátku hrál převážně techno a brekbeat a hostoval v soundsystému. Zhruba po roce objevil diky kamarádům drum'n'bass, vyzkoušel si ho mixovat a zjistil, že jeho mixování mu jde dokonce lépe než breakbeat, takže měl volnou ruku mixovat všechno, co chce, a to mu už zůstalo.

Své eklektické mixy zahrál po boku takových jmen jako Ed Rush, Moving Fusion a spoustě dalších. Nezajímají ho mixy tipu deska-mix-deska, ani hraní "na jedno brdo", snaží se vždycky kombinovat několik stylů dohromady. Jak se mu to daří, si můžete poslechnout například 8.listopadu v žižkovském CML, nebo 27. ve smíchovském Punto Azulu na noci Hyperfunk. Kromě hraní po českých klubech se Philip TBC společně s Koogim věnuje projektu Shadowbox, spolupracuje na internetových stránkách Breakbeat.cz a v Punto Azulu hraje na své rezidentní noci Breakeke, s níž také v listopadu vyráží do Litoměřic. Nedávno s pomocí web designéra Johnboye spustil vydařené internetové stránky www.philiptbc.com, kde najdete aktuální zprávy, přehled hraní a samozřejmě vydařené sety určené ke stažení.


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,011429s