"

Press » Philip TBC vz. Kiara [dnb.sk 15/03/2005]

O tebe viem, že si s hudbou, resp. s hraním v niekoľkých punkových kapelách začínal, ako 15-ročný. Bol si ten taký pravý prototip punkáča? Číro, zicherky v ušiach...

No abych řek pravdu, tak když se dneska podívam na nějaky fotky z tý doby, tak dostavam záchvaty smíchu jaký jsme byli "drsný" punkáči. Já jsem byl punkáč asi spíš smýšlením než vzhledem, samozřejmě jsme se různě "módili", ale třeba číro jsem nikdy nenosil. Barevný vlasy, naušnice, křivák, sicherhajsky to všechno jo, ale na číro jsem byl asi moc měkej: Hlavně, i když jsme si to v tý době asi ani neuvědomovali, tak nám šlo hlavně o hudbu. Bylo to těsně po revoluci, začali se otvírat první kluby a punkový kapely si v tej době mohli dělat v podstatě co chtěli a taky to tak vypadalo, byl to fakt undergrond. Bydlel jsem tenkrát samozřejmě u rodičů a chodil kalit do plzeňskýho Divadla pod lampou. V tej době jsme ještě ani neznali trávu, tak jsme kouřili sypanej čaj, z kterýho ti samozřejmě bylo akorát blbě a čaj jsme si naopak vařili ze startek, takzvanej magorák, kterej má úplně stejnej účinek a to, že se ti chvíli motá škeble a pak je ti zle. To nám bylo asi patnáct a bylo to všechno super, hrozná svoboda.Na djskej pôde sa zdržuješ už nejaký ten rok. Prešiel si rôznymi štýlmi, od breakbeatu, downtempa, cez techno, až k junglu. V tvojich setoch, ktoré sú mimoriadne pestré, je počuť asi všetko :o) Prečo si sa rozhodol pre takúto kombináciu všetkého?

Já jsem se vlastně nerozhod, to tak nějak vyplynulo z toho jak jsem procházel těma různejma hudebníma obdobíma a z každýho ve mě něco zůstalo. Já už bych asi ani nemohl hrát celej večer jeden styl, asi by mě to nabavilo, potřebuju to vždycky něčim oživit, pak mě to baví mnohem víc. Možná právě proto jsem se nikdy pořádně neprosadil v jednom stylu, protože jsem furt prelítával od jednoho k druhýmu, teď jsem za to rád.Nejvíc mě teď bere turntablismus, to je fakt masáž, pracuješ s gramofonem stejně jak kdyby to byl jakejkoliv jinej hudební nástroj, úplně mě to dostalo a hrozně mě to fascinuje. Problém je ale v tom, že umim furt kulový a to učení jde hrozně pomalu. Člověk si třeba myslí, že už ten určitej trik umí a pak to vidí dělat nějakýho profíka a zjistí, že je úplně mimo, že vlastně celou dobu dělá něco jinýho, to jsou pak tvrdý prozření a člověk furt zjišťuje, že je furt na začátku:S veľkou obľubou rád hráš na 3-och gramofónoch. Nechcel by si pridať štvrtý? Piaty...?

Na tohle už se mě jednou někdo ptal a ja jsem říkal, až přijde čas a budu se na to cítit, tak proč ne. Když může hrát Kid Koala na 12 garmofonů, tak proč ne TBC na 4:), ale to je trošku jiná liga.Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech a neúspech (ak náhodou bol) vo svojej djskej kariére?

Já to takhle nemam hozený, naštěstí je to pro mě furt zábava, takže to nějak neřešim. Sem rád, že je o moje hraní alespoň nějakej zájem, že tedy můžu poměrně dost hrát a že se lidi celkem často baví, jojo to je pro mě asi největší úspěch, když lidi tančí, smějou se při tom a můžou na chvilku díky hudbě zapomenout na všední starosti. A vůbec za úspěch považuju už jen to, že mě někdo někam pozve, ja vím moc dobře co to je dělat akci, kolik je to práce a starostí a ty lidi to dělaj proto, abych se tam já mohl přijet pobavit a ještě ti za to daj nějaký peníze, to je přece super. Miluju malý klubíky kde si s lidma v přímym kontaktu, takže když tě chtěj pochválit, tak tě poplácaj po zádech nebo ti podaj brčko. I Letní open airy jsou hodně dobrý, hrát venku mě baví asi nejvíc, teplá noc, pivko, pokouření a pak už se jen někam svalíš do spacáku pod strom, super.Na Slovensko prídeš po kratšej odmlke... Myslíš, že medzi českým a slovenským publikom je rozdiel? Chodíš sem rád?

Na Slovensko jezdim moc rád. Nějakej výraznej rozdíl jsem nikdy nepocítil, spíš mi prijde, že jste takový živelnější, třeba pražáci jsou dost zatáhlý, což mě mrzí. Taky to bude asi tim, že už jsou trošku rozmazlený, kdyby tu byla jedna akce do měsíce, tak by si toho asi vážili víc, proto asi taky jezdim radši hrát mimo Prahu.Máš nejaký svoj najobľúbenejší klub, kde sa stále rada vraciaš? Či už v závislosti od dobrých priestorov, zvuku či vynikajúceho vďačného publika...

Vyloženě oblýbený klub asi nemam, když teda nebudu brát Punto Azul, ale to je spíš doma než klub Jak už jsem řek, jezdim rád všude kde se lidi umí bavit, takže oblíbenej klub asi nemam.Čomu sa inak venuješ, ak po večeroch nehráš a nekalíš?

Konečně jsem se začal taky trošku věnovat produkci, ale je to tak zasraně těžký, těch mašinek a čudlíků a všeho, je toho prostě hrozně moc, běh na dlouhou trasu, ale baví mě to, pomalu se učim a uvidíme co z toho vyleze, učitele mam dobrý. Takže BIG RESPEKT všem producentům Taky trénuju na gramce různý triky a tak. Hodně rád mam i film, ale nemam na něj moc čas. No a hory miluju, tam bych se nejradši odtěhoval.A čo snowboarding? Ruka je už v poriadku?

Snowboarding super, v únoru jsem byl deset dní u vás na Chopku a uŽil jsem si to super, furt kydalo a dalo se jezdit uplně všude, prostě úlet. Tatry vám závidim :)V Účku si už bol... Ako sa Ti tam hralo? A čo hovoríš na našu borovičku?

Účko je super, ale už je ten klub otevřenej hrozne moc dlouho a lidi už tam asi moc nebaví chodit nebo nevim čim by to mohlo bejt. I když pražská sedmička už je otevřená přes dvacet let a lidi tam furt chodí, je to prostě nevyzpytatelný. Borovičky se bojim, na chopku jsem teď pil horec a mě bylo tak zle druhej den, jako už dlouho ne.Ešte mi nedá sa ťa nespýtať - mám jednu otázku, takú dosť pomimo :o) Na margo Tvojich dreadikov… Máš ich už dosť dlho, viem, že starostlivosť a údržba je náročná... Nemáš v nich už náhodou nejaké "zvieratká"? :o)

:))) zatim se mi žádný neozvali, tak snad ne. Co pak takový Bob Marley, ten tam musel mít celou Zoo.Nuž a na záver na obligatná otázka - plány do budúcna?

V první řadě napsat teď diplomku a dodělat v létě školu, pak mam volný ruce. Chtěl bych teda začít pořádně produkci, hrát a taky bych chtěl trošku po škole cestovat, rozhoduju se mezi Jižní Amerikou a Indonésií, tak uvidíme co na to moje peněženka :)Ďakujem za rozhovor a už sa na Teba veľmi teším! Verím, že to v Účku poriadne rozbiješ :o)[dnb.sk 15/03/2005]


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,018304s