"

Press » In Da Bush, Roxy, Praha [Shadowbox.cz 22/2/2004]

Chrisa Su si vďaka jeho nezameniteľnej nu-schoolovej tvorbe prialo počuť naživo mnoho ľudí a konečne minulý piatok a následne aj v sobotu sa im sen splnil. Prišiel s ním aj ďaľší dôležitý človek na maďarskej scéne, Midlow. Sám som bol veľmi zvedavý, pecky z jeho produkcie, prípadne jeho spolupráce s inými producentmi mi vždy dlho zneli v hlave. Spokojný som však bohužiaľ len zpolovice, škoda, že ma už dlho v Roxy nikto neprekvapil.

Po nerozhodnosti ako začať večer sme sa nakoniec dopracovali k riešeniu ísť rovno do Roxy, a tak sme sa tam ocitli už okolo pol jedenástej. Klub bol v takúto skorú hodinu tradične prázdny. Hrala IM Cyber a my sme len tak postávali a postupne sa stretávali s čoraz väčším množstvom známych, keďže sa na túto akciu tešili snáď všetci. Cyberka hrala fajn veci, moc nestrácala čas diskoškami a snažila sa ľudí rozbehnúť pre ňu klasickými skôr zlomenejšími vecami od Teebeeho, Photeka a podobne. Dlho som ju nepočul hrať, a asi aj preto sa mi jej hranie páčilo. Pohodové mixy, pohodové placky, prázdny sál. Je jasné, že sme veľkú časť jej setu strávili pri bare [čo sa aspoň mne nakoniec moc nevyplatilo ;)], ale počuť bolo aj odtiaľ. Keď sa čas nachýlil k polnoci, začali sme vyzerať Midlowa.

Ten nastúpil zhruba presne. Sál už bol tak akurát zaplnený, odhadujem, že cca 500 ľudmi. Ani moc ani málo, vzhľadom na vstupné skôr málo. Tak ako aj v Chrisovom sete po ňom, polovicu jeho mixu tvorili stokrát počuté hitovky, čo ma trochu hnevalo, predsalen nie som zvedavý na Pendulum, Fresha a súčasné UK hity od ľudí, ktorí nielenže nie sú z UK, ale ich vlastná tvorba je častokrát ďaleko kvalitnejšia. Nuž, asi si niekto myslí, že keď vydáva na tak slávnych labeloch ako napríklad DSCI4, môže si to dovoliť. Bohužiaľ. Niekto tvrdí, že to bolo disko, čo je samozrejme nezmysel, hrali pekne od podlahy a myslím, že aj atmosféra tomu zodpovedala, aj keď som už samozrejme zažil aj lepšiu. Návštevníci boli podľa mňa skôr DnB nadšenci než turisti. Ale čo má človek robiť keď polovicu trackov počul už toľkokrát, že ho to jednoducho nebaví. Ostatné mne neznáme veci mi celkom sedeli, také polámanejšie placky, sem-tam vokál, občas rewind, mixy až na pár nepodarkov tiež fajn. Vďaka hitovkám ale viac-menej priemer.

O hodinu a pol sa vystriedal Midlow s Chrisom Su, ten ako správna hviezda vypol gramce a začal. Prvú pol hodinu mastil zase samé hitovky, za posledných pár mesiacov som Pendulum počul fakt od každého včetne systemákov. Potom zmenil trochu smer a nasadil jemu podobnejšie temnejšie techstepy. Pre mňa to bol hneď impulz k lepšej zábave a celkom som si potancoval, až kým zase na záver nepustil hitíky. Mixoval inak fajn, nemal som pocit, že by chyboval. Chris ma bavil asi o niečo viac, mám pocit, že jeho set bol taký súvislejší [až na tých pár rewindov], menej rozkúskovaný, viac lepších trackov [v tomto asi niekto so mnou nebude súhlasiť, no, smola]. A je aj pravda, že som počúval pozornejšie, lebo som už nezvládal byť na bare ;) Kalba to bola slušná, len nie kvôli hudbe, ale skôr kvôli ľuďom. Keď okolo tretej končil, hovoril som si, že sa už teším na Philipa TBC.

Philip potvrdil, že sa v mnohom vyrovná alebo predčí v podstate kohokoľvek, kto tu zatiaľ hral ako hlavná hviezda. Má dobré nápady, navyše hral z troch gramcov, to som dlho nepočul. Hlavne sa mi páči, že sa snaží zavádzať do svojich setov trochu turntablismu, snaží sa teasovať, naučil sa už celkom slušne scratchovať, dokonca dával taký jemný beatjuggling, ak sa nemýlim. Páčilo sa mi keď pustil riff z remixu Nirvany od Freelanda a do toho nejakú amenovú rychtu. Páči sa mi, že hrá fajn hip-hop a breaky namiesto breakdownov. Vytkol by som mu snáď to, že často hrá na rôznych miestach úplne rovnaké tracky v podobnom poradí, je mi ale jasné, že taký bohatý set treba trénovať, a preto sa rovnaká rutina opakuje viackrát, kým sa nenatrénuje ďaľšia. Aj to asi odkukal od turntablistov. A to som vlastne zabudol na freetekno vložku, ktorá ma vždy strašne nakopne. Aj keď je to klubové techno na vyšších rýchlostiach. Počas jeho setu sme sa rozhodli ísť domov, predsalen sa na našej výdrži podpísalo štvrtkové Punto. Vyzábavovaní aj keď trochu sklamaní sme sa radi odobrali do večných lovíšť.

Rád by som spomenul aj fajn breakový a brokenbeatový chill-out v podaní Turtlesquad DJs a Stanzima, strávil som tam tiež nemálo času. Takisto aj projekcia a svetlá, aj keď neviem kto ich robil, boli dobré. Len škoda, že ten zvuk nie a nie vylepšiť. Toto stigma si bude musieť Roxy niesť až kým to nevyriešia alebo kým to už nepôjde všetkým tak na nervy, že sa nato jednoducho vykašlú. Počul som, že v O.ve to bolo ako vždy lepšie, na report si počkajte, Bartias určite nelení :) Keď to všetko zhrniem, bavil som sa super, ale po hudobnej stránke iba jemný nadpriemer. Uvidíme, čo v marci / březnu zase ukáže Klute, je tu skoro už ako doma, naše publikum ho má rado, tak sa mu snáď bude hrať dobre, čo by sa v ideálnom prípade mohlo odzrkadliť aj na jeho sete. Len ho musí niekto zvodkovať ;)

Stano


© 2019 Philip TBC | dnb mp3 sety | Loadtime: | 0,010293s